Інженерія програмного забезпечення

   Спеціальність

121


ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

  Освітня кваліфікація – фаховий молодший бакалавр з інженерії програмного забезпечення

 

       Кваліфікаційна характеристика

 

       Професійне призначення  фахового молодшого бакалавра:

    Фаховий молодший бакалавр – фахівець зі спеціальності 121 - Інженерія програмного забезпечення, здатний розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми, які виникають в процесі розробки та тестування програмного забезпечення, підготовлений для професійної діяльності в ІТ-організаціях та на підприємствах різних форм власності, де використовуються засоби обчислювальної техніки.

Фаховий молодший бакалавр повинен вільно володіти державною мовою, використовувати в професійній діяльності одну з іноземних мов, вміти оцінювати історичні та сучасні процеси і проблеми в житті країни, тенденції світового розвитку науки і техніки, мати високі моральні якості, навички роботи в колективі, вміти приймати професійно кваліфіковані рішення з урахуванням їх соціальних наслідків.

 

Типові завдання діяльності та уміння, якими повинен володіти випускник вищого навчального закладу:

          Системний аналіз і виконання постановки задачі

Використовуючи матеріали про технічне, програмне і інформаційне забезпечення обґрунтовувати і вибирати середовище програмування та технічні засоби.

      Використовуючи методи індивідуального, типового та автоматизованого проектування, аналізуючи дані обстеження об'єкту автоматизації вибирати структуру вхідної, вихідної інформації.

Створення програмного забезпечення

        Здатність вирішувати типові спеціалізовані задачі інженерії програмного забезпечення використовуючи реальні вхідні дані, критичні режими роботи програми розробляти тестові дані і проводити тестові випробування. Спираючись на конкретні виробничі ситуації, розробляти технічну документацію і здійснювати супровід розробленого програмного забезпечення.

 

Використання стандартного та прикладного програмного забезпечення

           Користуючись довідковою літературою і системами допомоги прикладного програмного забезпечення, брати участь у використанні сучасних пакетів прикладних програм.

Вибір, налагодження та тестування засобів обчислювальної  техніки

    Використовуючи технічну документацію та спираючись на технічні характеристики, вміти вибирати конфігурацію персонального комп'ютера стосовно розв'язуваної задачі. Володіючи теоретичними знаннями операційних систем і операційних оболонок, використовуючи систему допомоги, брати участь у використанні засобів сучасних операційних систем. Під керівництвом спеціаліста брати участь в роботі глобальних комп’ютерних мереж. Використовуючи спеціальну апаратуру, модеми, відповідне програмне забезпечення створювати і експлуатувати локальні мережі персональних комп'ютерів.

Робота з базами даних

        Знаючи принципи функціонування СУБД, володіючи навиками роботи в інтерактивному режимі, брати участь у використанні сучасних систем упрвління базами даних. Використовуючи стандартні засоби СУБД, спираючись на системи допомоги створювати та обслуговувати бази даних, використовуючи стандартні засоби впорядкування та пошуку, конструювання запитів та звітів.

Аналіз даних бухгалтерського обліку, статистичної звітності

      Використовувати дані бухгалтерського обліку, статистичної звітності з метою автоматизованої обробки інформації. Приймати участь в визначенні організаційно-економічної суті задачі.

Розрахунок вартості програмного забезпечення

      Використовуючи методи розрахунку кошторису витрат на розробку програмного продукту, брати участь в розрахунку трудомісткості і вартості розробленого програмного забезпечення, враховуючи вихідні дані про складність алгоритмів, види інформації, що використовується, види контролю інформації тощо.Користуючись нормативною документацією, діючими прейскурантами, брати участь в розрахунку вартості інформаційних послуг.

Розрахунок основних економічних показників виробничо-господарської діяльності підприємства і їх аналіз

      Використовуючи прийоми та методи розрахунку економічних показників, їх аналізу та механізми ринкової економіки, організовувати виробництво, прогнозувати діяльність та забезпечувати ефективність господарювання підприємства в умовах ринкової економіки на сучасному етапі.

Організація виробничої діяльності

      Використовуючи законодавчі і нормативні акти України, брати участь у веденні діловодства, складанні і оформленні організаційно-розпорядчих документів.Брати участь в аналізі виробничої  діяльності структурного підрозділу.Здійснювати контроль технологічної, виробничої, трудової дисципліни.Користуючись Законами України забезпечувати дотримання правил і норм безпеки життєдіяльності структурного підрозділу.Брати участь в дослідженні ринку організаційної техніки та програмного забезпечення.Володіти навичками використання загальних прийомів, способів та інструментів управління.

Надання консультаційних послуг

      Володіючи теоретичними знаннями спеціальних дисциплін, використовуючи довідкову літературу та технічну документацію, брати участь в наданні консультативних послуг щодо типу та конфігурації засобів електронної обчислювальної техніки, програмного забезпечення, технології розв'язування прикладних задач.